Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl Kurulur

Online eğitim sistemi kurmak artık çok kolay! Çünkü Türkiye Akademi Uzaktan eğitim platformu olarak sizlere bu konuda profesyonel destek hizmeti veriyoruz.

Bunun öncesinde Uzaktan Eğitim Sistemi Kurulurken her yerde geçerli olabilecek bir çok önemli maddeyi aşağıda listeledik.

 1. Sunucu (Alt yapı) hazırlıkları
  Mutlaka uzaktan eğitim sisteminin çalışabilmesi için kurumunuza ait veya bulut sistemleri üzerinde bir depolama ve uygulama çalıştırmak için alt yapısal anlamda desteğe ihtiyacınız olacaktır. Bu sunucu üzerinde online eğitim sisteminizin çalışacağı WEB sitesi ve uzaktan eğitim platformu kurulacaktır. Kurulum öncesinde sunucu üzerine de bir takım paketler kurulmaktadır. Veritabanı, servis sağlayıcısı, depolama ayarları, host ve dns ayarları gibi.
 2. Online Eğitim Sistemi
  Yazılım yukarıda belirtildiği gibi sunucu üzerine kurulduktan sonra artık siz bu sistem üzerinde istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Yetkili yönetici hesabınızla sisteme giriş yaparak eğitmen listesinizi ve eğitim alacak olan kişilerin yetki gruplarını ayarlayabilirsiniz.
 3. Planlama ve Uygulama
  Aslında buradaki en önemli madde bizce 3. maddedir. Çünkü alt yapı bir kere ayarlanır. Kurulum bir kere yapılır. Bu işin sürekliliği ve sürdürülme işlemi güncel tutulması gereken bir işlemdir. Yani sizin Ders isimleriniz, ders kodlarınız, ders katılacak kişi sayıları, dersi alacak öğrencilerin sayıları, ders içerikleri, soru bankaları, içerik duyuruları v.b bir çok etkinlik bu planlama ve uygulama aşamasında gerçekleştirilir.
 4. Yedekleme ve Güncelleme
  Bu bölümde ise artık günlük, haftalık, aylık veya dönemsel olarak yedekleme senaryolarını belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca yazılımsal güncellemeleri de takip ederek yeni bir özellikten de faydalanabiliyorsunuz.

Related posts

Leave your comment Required fields are marked *

Türkiye'de bir ilk'i gerçekleştiriyoruz. Uzaktan Eğitim Çözümleri ile Ücretsiz LMS sahibi olmanız artık çok kolay. İster bir üniversite olun, ister kurumunuzda hizmet içi eğitim programlarınızı online eğitim üzerinden verin. Bunların hepsine artık para ödemeyin! Türkiye Akademi Danışmanlık Hizmeti sayesinde tüm İnternet Bilişim Teknolojilerini sizlere sunuyor ve Dünya'da kendini kanıtlamış bir çok kurum ve kuruluş tarafından kullanılan Açık Kaynak LMS sistemlerini tanıtıyoruz. Dilerseniz kurumsal kimliğinize uygun profesyonel hizmet alabiliyorsunuz.